Macrovic
| Battery | Lead Acid Battery |
|---|---|
| Panel | 3 Keys Control |
| Function(Optional) | Remote control,3/9 speeds mode/Battery indicator |
| Frequency(P.S.) | 50/60Hz |
| Voltage(P.S.) | AC 110-240V |
| Battery Capacity | 12V 4.5Ah |
| Charging Time(h) | 8-12 hours |
| Power | AC 110-240V 50/60Hz |
| Feature | Remote Controlled, Solar Powered |
| Frequency | Others |
| Body Materials | Metal, Plastic |
| Grill Material | Metal |
| Rotation Angle | 180 Degree |
| Voltage | Others |
| Blade Number | 5 PCS |
| Current Type | AC |
| Base Type | Heavy Base |
| Blade Measure | 18'' |






Prev: MC-8028HRLI-4K
Next: MC-8058-4K