Macrovic
| Charging Time(h) | 10-12 Hours |
|---|---|
| Battery | Lead Acid Battery |
| Color | Any Color |
| Wind Speed | 1500RPM |
| Frequency(P.S.) | 50/60Hz |
| Voltage(P.S.) | AC 110-240V |
| Battery Capacity | 2pcs 6V 4.5Ah |
| Power | AC 110-240V 50/60Hz |
| Feature | Solar Powered |
| Frequency | Others |
| Body Materials | ABS & PP |
| Grill MaterialS | Steel |
| Rotation Angle | 180 Degree |
| Running Time | High Speed: 3.5 Hours; Medium Speep: 7.5 Hours; Low Speed: 12 Hours |
| Blade Number | 5 PCS |
| Current Type | AC&DC |
| Blade Measure | 16 Inch |
| Protection |
Over Charge&Over Dischargeble Protection |













Prev: MC-8216D
Next: MC-8136-3K