Macrovic
| Charging Time(h) | 8-12 Hours |
|---|---|
| Battery | Lead Acid Battery |
| Color | Any Color |
| Wind Speed | 1400RPM |
| Frequency(P.S.) | 50/60Hz |
| Voltage(P.S.) | AC 110-240V |
| Battery Capacity | 6V 4.5Ah |
| Power | AC 110-240V 50/60Hz |
| Feature | Solar Powered |
| Frequency | Others |
| Body Materials | ABS & PP |
| Grill MaterialS | Steel |
| Rotation Angle | 180 Degree |
| Running Time | High Speed: 3 Hours; Medium Speep: 6 Hours; Low Speed: 11 Hours |
| Blade Number | 5 PCS |
| Current Type | AC&DC |
| Blade Measure | 14 Inch |
| Protection |
Over Charge&Over Dischargeble Protection |
/608a4d83222a6.jpg)
/608a4dd8928ca.jpg)
/608a4e27161f7.jpg)


Prev: -
Next: -