Macrovic
| Battery Capacity | 12V 4.5Ah |
|---|---|
| Charging Time(h) | 8-12 hours |
| Battery | Lead Acid Battery |
| Timer | 0.5H |
| Wind Speed | 1300RPM |
| Frequency(P.S.) | 50/60Hz |
| Voltage(P.S.) | AC 110-240V |
| With Accessories or Not | Yes |
| Blade Number | 5 PCS |
| Body Materials | Plastic |
| Rotation Angle | 180 Degree |
| Colour | Green |
| Grill Material | Plastic |
| Blade Measure | 18'' |
| Frequency | 50HZ-60HZ |
| Voltage | 90-260V |
| Current Type | AC |
| Power | 12V |






Prev: MC-8128-3K
Next: -